Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


„DUETRA“ IR „IMLITEX HOLDINGS“ GALĖS VYKDYTI SANDORĮ

building-business-success-hands-with-puzzles(1).jpg

Konkurencijos taryba leido bendrovėms „Duetra“ ir „Imlitex Holdings“ perimti bendrąją įmonės „EDS Invest 4“ kontrolę ir kartu su „Easy Debt Service“ netiesiogiai per „EDS Invest 6“ – dėl bankroto likviduojamos „Rietavo veterinarinės sanitarijos“ bendrąją kontrolę. 

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2022 m. gruodžio 30 d. Pagal pranešimą „Duetra“ planuoja įgyti 44,5 proc., o „Imlitex Holdings“ – prie turimų 40 proc. papildomai 4,5 proc. „EDS Invest 4“ akcijų.

Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

Naujai įsteigta įmonė „Duetra“ jokios ūkinės komercinės veiklos nevykdo. Ji priklauso Rimantui Smolskiui, kuris šiuo metu yra dėl bankroto likviduojamos bendrovės „Rietavo veterinarinė sanitarija“ vykdomasis direktorius.

„Imlitex Holdings“ vykdo grupės įmonių valdymo veiklą. Su ja susijusios bendrovės Rytų Europoje tiekia pramonines žaliavas: grūdus, trąšas, pašarines žaliavas, biokurą, stiklinę ir plastikinę tarą bei kitas žaliavas, taip pat teikia transporto, logistikos ir kitas paslaugas, prekiauja augalinės ir gyvūninės kilmės riebalais ir baltymais, tiekia gamtines dujas bei elektrą.

Skolų portfelius perkanti ir administruojanti bendrovė „EDS Invest 4“ priklauso skolų valdymo įmonei „Easy Debt Service“. Pastarosios valdomos bendrovės užsiima fizinių ir juridinių asmenų skolų, skolų portfelių, reikalavimo teisių, transporto priemonių perėmimu, pirkimu, administravimu ir pardavimu, teikia paskolų atpirkimo garantijas, administruoja bei vysto nekilnojamojo ir kilnojamojo turto projektus.

Bendrovei „EDS Invest 4“ priklauso 100 proc. specialios paskirties įmonės „Cross financing company“ akcijų, o pastarajai – 100 proc. šiuo metu dėl bankroto likviduojamos bendrovės „Rietavo veterinarinė sanitarija“ akcijų. Ši įmonė renka ir tvarko šalutinius gyvūninės kilmės produktus, valdo gamyklą Rietave, kur naikinami arba perdirbami šalutiniai gyvūninės kilmės produktai, iš jų gaminami gyvūniniai baltyminiai priedai ir riebalai įvairioms pramonės sritims. Su Rietavo bendrove susijusi Latvijos įmonė „Reneta“ taip pat surenka šalutinius gyvūninės kilmės produktus, superka žuvų atliekas ir gamina gyvulinės kilmės žuvies baltymus bei riebalus. Bendrovės pagaminta produkcija prekiauja Lietuvoje, Latvijoje, kitose Europos Sąjungos bei ne Europos Sąjungos valstybėse.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.