BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

GINČAS DĖL SANKCIJŲ KARTELIO DALYVĖMS UŽBAIGTAS TAIKOS SUTARTIMIS

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) kovo 30 d. patvirtino Konkurencijos tarybos ir bendrovių „Jadrana“ bei „Pasvalio melioracija“ sudarytas taikos sutartis, kuriose pažeidėjoms numatytos individualios – atitinkamai 18 720  Eur ir 151 430 Eur – baudos už kartelinį susitarimą.

LVAT nutartis priimta atnaujinus procesą byloje, kurioje dar 2021 m. balandžio 7 d. tas pats teismas paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą. Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) buvo panaikinęs Konkurencijos tarybos nutarimo dalį dėl solidariai skirtos baudos bendrovėms „Jadrana“ ir „Pasvalio melioracija“ bei institucijai grąžino spręsti klausimą dėl individualios atsakomybės skyrimo. Vėliau LVAT patenkino Konkurencijos tarybos prašymą ir procesą atnaujino atsižvelgęs į aplinkybę, kad VAAT ginčą nagrinėjo neteisėtos sudėties (viena teisėja, o ne teisėjų kolegija), todėl jo sprendimas nėra teisėtas.

Kadangi ginčas vyko dėl bendrovėms solidariai paskirtos baudos, o anksčiau panašiose bylose LVAT buvo paskelbęs, jog analogiškomis aplinkybėmis skirti solidarią baudą negalima, Konkurencijos taryba, įvertinusi tikėtiną teismo proceso baigtį, pasiūlė šalims sudaryti taikos sutartis ir baigti procesą greičiau bei efektyviau.

Išplėstinė teisėjų kolegija pripažino, kad Konkurencijos taryba ir minėtos bendrovės gali baigti bylą taikos sutartimis. LVAT konstatavo, kad ginčyto nutarimo dalis, kuria abi įmonės pripažintos pažeidusios Konkurencijos įstatymo nuostatas, lieka galioti, o pažeidėjoms net ir taikos sutartimis yra skiriamos reikšmingo dydžio baudos, kas vertintina kaip aplinkybės, prisidedančios prie viešojo intereso užtikrinimo.

Teismo patvirtintos taikos sutartys turi galutinio teismo sprendimo galią ir yra priverstinai vykdytini dokumentai, o teismui patvirtinus taikos sutartis ir nutraukus administracinę bylą, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

Taikos sutartis patvirtinanti LVAT nutartis baigė bylinėjimosi procesus dėl 2019 m. birželį Konkurencijos tarybos paskelbto nutarimo, kuriuo nustatyta, kad bendrovės „Pasvalio melioracija“, „Jadrana“, „Panevėžio melioracija“ ir „Biržų ranga“, užuot konkuravusios, susitarė, kokias darbų kainas siūlyti Pasvalio, Panevėžio ir Biržų rajono savivaldybių 2012–2017 m. organizuotuose 25 viešuosiuose pirkimuose kelių ir gatvių remonto bei melioracijos darbams pirkti. Taip įmonės sudarydavo sąlygas viena kitai laimėti skirtingose teritorijose: Panevėžio rajone – „Panevėžio melioracijai“, Biržų rajone – „Biržų rangai“, Pasvalio rajone – tų pačių akcininkų valdomoms bendrovėms „Pasvalio melioracija“ arba „Jadrana“.

LVAT jau anksčiau buvo konstatavęs, kad „Biržų rangai“ 368 900 Eur bauda, o „Panevėžio melioracijai“ – 209 800 Eur bauda buvo skirta pagrįstai.

Atnaujinta: 2022 03 31