BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

IAE ORGANIZUOTO AUKCIONO KARTELIO DALYVĖ TURĖS SUMOKĖTI BAUDĄ

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė Vokietijos įmonės „Sypra“, dalyvavusios Ignalinos atominės elektrinės (IAE) radioaktyvaus vario metalo laužo pardavimo aukcione ir sudariusios kartelį, apeliacinį skundą ir nesumažino Konkurencijos tarybos skirtos baudos.

LVAT pritarė 2020 m. spalį priimtam Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) sprendimui, kuriame konstatuota, kad Konkurencijos taryba, skirdama baudą bendrovei „Sypra“ ir nustatydama jos dydį, tinkamai pritaikė teisės aktus, todėl netenkino įmonės prašymo baudą sumažinti. Kadangi teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas, Vokietijos bendrovė privalės į mūsų šalies biudžetą sumokėti 27 100 Eur baudą.

2018 m. tiek VAAT, o 2020 m. tiek LVAT buvo patvirtinę, kad Konkurencijos taryba pagrįstai nustatė kartelį tarp IAE radioaktyvaus vario metalo laužo pardavimo aukciono dalyvių – bendrovių „Norvesta“ ir „Sypra“ – ir skyrė joms sankcijas. Tačiau LVAT buvo grąžinęs bylą žemesnės instancijos teismui iš naujo spręsti, ar tinkamai buvo nustatytas baudos dydis bendrovei „Sypra“.

Konkurencijos taryba išaiškino, kad „Norvesta“ ir „Sypra“ tarpusavyje derino veiksmus ir iš anksto nustatė IAE 2014 m. rugpjūtį vykusio vario metalo laužo pardavimo aukciono laimėtoją. Bendrovių atstovai susitarė, kad „Sypra“ pateiks pradinį kainos pasiūlymą (kiek daugiau nei 1,5 mln. Eur), o „Norvesta“ siūlomos kainos nedidins ir leis aukcioną laimėti „Syprai“. Be to, „Sypra“ padėjo „Norvestai“ įvykdyti vieną iš būtinų formalių dalyvavimo aukcione sąlygų – sudaryti sutartį su radioaktyvių atliekų perdirbimo įmone. Už Konkurencijos įstatymo pažeidimą „Norvestai“ ir „Syprai“ atitinkamai skirtos 27 500 Eur ir 27 100 Eur baudos.

Atnaujinta: 2021 01 15