BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KONKURENCIJOS TARYBA ATSAKĖ EUROPARLAMENTARUI B. ROPEI

Europos Parlamento narys Bronis Ropė, pabrėždamas aukštos infliacijos Lietuvoje problemą, prašė Konkurencijos tarybos atlikti tyrimą ir išsiaiškinti, ar maisto tiekimo grandinėje maisto perdirbėjai ir prekybininkai nesudaro kartelinių susitarimų, nekonkuruoja nesąžiningai, negauna nepagrįstų pelnų.

Atsakydama europarlamentarui, Konkurencijos taryba akcentavo, kad infliacija yra makroekonominis reiškinys, ir jai suvaldyti tinkami makroekonominiai įrankiai, tokie kaip palūkanų normų keitimas. Konkurencijos taryba veikia mikroekonominiame lygmenyje ir vykdo tyrimus dėl galimų konkurencijos ribojimų konkrečiose rinkose.

Šiuo metu institucijos turima informacija dėl kainų didėjimo tiek žemės ūkio produktų supirkimo, tiek pardavimo, tiek importo lygmenyse nesudaro pagrindo manyti, kad maisto kainos padidėjo būtent dėl konkurenciją ribojančių įmonių susitarimų. Neturėdama konkrečių ir pagrįstų įtarimų apie daromą konkurencijos taisyklių pažeidimą, Konkurencijos taryba neturi pagrindo svarstyti tyrimo dėl pažeidimo pradėjimo klausimo.

Atsakyme taip pat akcentuojama, kad nei Konkurencijos taryba, nei jokia kita konkurencijos institucija Europos Sąjungoje neturi įgaliojimų tirti įmonių elgesio, kai įmonės nesudaro susitarimo ir tiesiog prisitaiko prie konkurentų veiksmų.

„Bendras tokio prisitaikymo rezultatas gali būti rinkoje veikiančių įmonių paralelinis elgesys, kuris gali pasireikšti ir panašiu metu atliekamais kainų pakėlimais. Atsakomybė už tokius veiksmus įmonėms nėra ir neturėtų būti numatyta“, – rašoma atsakyme.

Konkurencijos taryba nuolatos ragina tiek fizinius, tiek juridinius asmenis, turinčius informacijos apie galimus konkurencijos pažeidimus, kreiptis į instituciją tiesiogiai ir pateikti įrodymus. Fiziniai asmenys, kurie pateikia įrodymus apie Konkurencijos įstatymo pažeidimą, gali gauti vienkartinę išmoką iki 100 000 Eur, o pažeidėjai, kurie pateikia įrodymus apie sudarytą kartelį, gali būti visiškai atleisti nuo gresiančios baudos, arba bauda jiems gali būti sumažinta.

Atnaujinta: 2022 12 07