Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

KONKURENCIJOS TARYBA DAR KARTĄ SVARSTYS BENDROVĖS „VILNIAUS ENERGIJA“ VEIKSMUS

2010 04 14

Konkurencijos taryba balandžio 15 d. posėdyje išnagrinės papildyto tyrimo dėl UAB „Vilniaus energija“ veiksmų atitikties Konkurencijos įstatymo 9 straipsnio reikalavimams išvadas. Papildomas tyrimas buvo atliktas atsižvelgus į Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) priimtą nutartį.

2007 m. rugsėjį Konkurencijos taryba pripažino, kad UAB „Vilniaus energija“ pažeidė Konkurencijos įstatymo 9 straipsnio reikalavimus, už šį pažeidimą bendrovei skyrė 178 tūkst. litų baudą bei įpareigojo nutraukti neteisėtus veiksmus. Tyrimas buvo atliktas VšĮ „Teleradijo kompanija Hansa“ pareiškimo pagrindu. Jį baigus buvo padaryta išvada, kurią savo nutarimu patvirtino ir Konkurencijos taryba, kad UAB „Vilniaus energija“ teikiamos komunikacinių tunelių nuomos paslaugos kainos laikytinos nesąžiningomis.

Dėl Konkurencijos tarybos nutarimo vyko teisminiai ginčai, kurie baigėsi LVAT 2009 m. kovą priėmus nutartį, kurioje buvo konstatuota, kad Konkurencijos taryba priimtame nutarime teisingai apibrėžė atitinkamą rinką, nustatė UAB „Vilniaus energija“ dominuojančią padėtį. Tačiau, LVAT nuomone, nebuvo ištirtos visos nesąžiningų kainų nustatymui reikšmingos aplinkybės ir nepakankamai motyvuota, kodėl UAB „Vilniaus energija“ taikytos komunikacinių tunelių nuomos paslaugos kainos laikytinos nesąžiningomis. Teismas, siekdamas pašalinti minėtus trūkumus, nusprendė, jog būtina atlikti papildomą tyrimą.

Vyksiančiame Konkurencijos tarybos posėdyje bus išnagrinėtos specialistų atlikto papildomo tyrimo, kuriuo siekta pašalinti LVAT nurodytus trūkumus, išvados, dar kartą išklausyti tyrimu suinteresuotų šalių argumentai tam, kad Konkurencijos taryba galėtų priimti galutinį nutarimą.

Atstovė viešiesiems ryšiams