BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA IŠ NAUJO SPRĘS DĖL BAUDŲ KARTELIO DALYVĖMS INDIVIDUALIZAVIMO

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė Konkurencijos tarybos apeliacinį skundą ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo institucijai grąžintas spręsti klausimas dėl individualių baudų apskaičiavimo ir skyrimo bendrovėms „Jadrana“ ir „Pasvalio melioracija“.

LVAT konstatavo, kad Vilniaus apygardos administracinis teismas pagrįstai panaikino Konkurencijos tarybos nutarimo dalį dėl solidariai skirtos 399 200 Eur baudos minėtoms kartelį sudariusioms bendrovėms ir grąžino institucijai spręsti klausimą dėl individualios atsakomybės skyrimo.

Konkurencijos taryba 2019 m. birželį paskelbė, kad bendrovės „Pasvalio melioracija“, „Jadrana“, „Panevėžio melioracija“ ir „Biržų ranga“, užuot konkuravusios, susitarė, kokias darbų kainas siūlyti Pasvalio, Panevėžio ir Biržų rajono savivaldybių 2012–2017 m. organizuotuose 25 viešuosiuose pirkimuose kelių ir gatvių remonto bei melioracijos darbams pirkti. Taip įmonės sudarydavo sąlygas viena kitai laimėti skirtingose teritorijose: Panevėžio rajone – „Panevėžio melioracijai“, Biržų rajone – „Biržų rangai“, Pasvalio rajone – tų pačių akcininkų valdomoms bendrovėms „Pasvalio melioracija“ arba „Jadrana“.

2020 m. lapkritį LVAT atmetė bendrovės „Panevėžio melioracija“ apeliacinį skundą ir nesumažino Konkurencijos tarybos skirtos 209 800 Eur baudos. Galutinio teismo sprendimo dar laukiama dėl „Biržų rangai“ skirtos 368 900 Eur baudos pagrįstumo.

Atnaujinta: 2021 04 08