Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KONKURENCIJOS TARYBA: IŠARDYTAS KARTELIS ORTOPEDIJOS TECHNINIŲ PRIEMONIŲ GAMYBOS IR PREKYBOS RINKOJE ATNEŠĖ NAUDĄ VARTOTOJAMS

2012 05 22

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) gegužės 17 d. galutine ir neskundžiama nutartimi pripažino, kad Konkurencijos tarybos sprendimas skirti baudas Ortopedijos ir reabilitacijos paslaugų teikėjų asociacijai ir devynioms ortopedijos technines priemones gaminančioms įmonėms, sudariusioms kartelinį susitarimą, yra teisėtas. Šia teismo nutartimi taip pat atmestas ir Valstybinės ligonių kasos (VLK), pažeidusios Konkurencijos įstatymo 4 straipsnyje įtvirtintą reikalavimą užtikrinti sąžiningos konkurencijos laisvę, skundas.

Konkurencijos taryba 2011 m. sausį priimtame nutarime konstatavo, kad ortopedijos techninių priemonių gamintojai sudarė draudžiamus susitarimus dėl apdraustiesiems iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto kompensuojamų ortopedijos techninių priemonių kainų, gamybos kiekių, bei siekė pasidalinti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšas, skirtas šių priemonių kompensavimui. Dėl šių susitarimų buvo neracionaliai panaudojamos biudžeto lėšos, prastėjo pacientų aprūpinimas, jie turėjo mokėti didesnes priemokas už dalinai kompensuojamas ortopedijos technines priemones, konkurenciją ribojantys susitarimai lėmė ir žemesnę priemonių kokybę. VLK neužtikrino konkurencijos tarp įmonių, todėl buvo pripažinta pažeidusia Konkurencijos įstatymo 4 straipsnio reikalavimus.

Konkurencijos tarybos nuomone, šis nutarimas turėjo neabejotinos įtakos sustiprėjusiai konkurencijai rinkoje, kadangi įmonėms nutraukus draudžiamus susitarimus, vartotojai gali laisvai pasirinkti, iš kokio gamintojo įsigyti jiems būtinas ortopedijos technines priemones. Nesant susitarimo nustatyti ortopedijos techninių priemonių gamybos kiekius, įmonės gali spręsti, kaip efektyviai naudoti savo gamybinius pajėgumus ir gaminti priemones pagal jų poreikį, o ne pagal nustatytus kiekius. Taip pat taupiau gali būti naudojamos ir valstybės biudžeto lėšos, skiriamos VLK kompensuoti už realiai pagamintas ir pacientų įsigytas ortopedijos technines priemones, nes kainos yra konkurencingos ir VLK gali kompensuoti vartotojams daugiau šių priemonių.

Tikėtina, kad tokiai palankiai situacijai rinkoje įtakos neabejotinai turi Konkurencijos tarybos sprendimu išardytas tarp ortopedijos technikos priemonių gamintojų buvęs draudžiamas susitarimas.

Už pažeidimą bendrovėms paskirtos galutinės baudos: UAB „Idemus“ 235 600 Lt, UAB „Ortopagalba“– 50 730 Lt, UAB „Ortopedijos centras“ – 215 365 Lt, UAB „Ortopedijos klinika“ – 183 825 Lt, UAB „Ortopedijos projektai“ – 158 555 Lt, UAB „Ortopedijos technika“ – 1 562 275 Lt, A. Astrausko firmai „Pirmas žingsnis“ – 324 615 Lt, VšĮ „Vilties žiedas“ – 11 210 Lt, UAB „Ortobatas“ – 53 770 Lt ir Ortopedijos ir reabilitacijos paslaugų teikėjų asociacijai – 950 Lt.

Su Konkurencijos tarybos nutarimo tekstu ir teismų sprendimais galima susipažinti – čia.

Atstovė viešiesiems ryšiams