BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KONKURENCIJOS TARYBA ĮSPĖJO ŠIAULIŲ M. SAVIVALDYBĘ DĖL PARAMOS KNYGYNUI

Konkurencijos taryba sureagavo į viešoje erdvėje išplatintą informaciją apie Šiaulių miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) ketinimus suteikti paramą Savivaldybei priklausančiai ir sunkumus patiriančiai UAB „Žiburio knygynas“. Vienas iš svarstomų paramos šaltinių yra Savivaldybės bendrovės „Šiaulių energija“ paskola.

Kovo 24 d. Konkurencijos taryba raštu informavo Savivaldybę, kad paramos teikimas sunkumų turinčiam knygynui gali būti laikomas valstybės pagalba. Savivaldybė, kaip valstybės pagalbos teikėja, privalo atsakingai įvertinti, ar ketinama suteikti parama knygynui nepažeidžia valstybės pagalbos teikimo taisyklių. Savivaldybė turėtų nepamiršti, kad valstybės pagalba nėra tikslas, o tik priemonė skatinti verslą imtis bendruomenei naudingų iniciatyvų, kurių jis nesiimtų be Savivaldybės paramos. Jeigu paaiškėtų, kad suteikta valstybės pagalba buvo neteisėta, ją gali tekti grąžinti kartu su palūkanomis.

Konkurencijos taryba nuosekliai laikosi pozicijos, kad savivaldybės neturėtų užsiimti ūkine veikla tiesiogiai ar per savo įsteigtus ūkio subjektus. Knygyno veikla yra ūkinė veikla ir ja turėtų užsiimti verslas. Viešojo administravimo subjektai, užtikrindami sąžiningos konkurencijos laisvę, turi apsiriboti įstatymų jiems suteiktų viešojo administravimo įgaliojimų vykdymu, t. y. ūkinės veiklos sąlygų, ribojimų bei draudimų nustatymu, procedūrų reglamentavimu teisės aktuose bei jų vykdymo kontrole.

Atnaujinta: 2017 03 28