BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KONKURENCIJOS TARYBA IŠSAMIAU NETIRS PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS SPRENDIMŲ, KURIAIS RIBOJAMA PREKYBA ALKOHOLIU

Konkurencijos taryba nusprendė nepradėti tyrimo dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimų, kuriais ribojama prekyba alkoholiniais gėrimais tam tikrose patalpose J. Basanavičiaus gatvėje.

Į Konkurencijos tarybą kreipėsi bendrovė „Via Baltica Palanga“, kuri, įsigijusi patalpas J. Basanavičiaus gatvėje, sužinojo, kad jose, Palangos miesto savivaldybės sprendimu, prekybos alkoholiniais gėrimais laikas yra ribojamas nuo 1 val. iki 8 val. Pareiškėja prašė ištirti, ar savivaldybė nepažeidžia Konkurencijos įstatymo reikalavimų ir nediskriminuoja bendrovės, palyginti su greta veikiančiais ir analogišką veiklą vykdančiais ūkio subjektais, kuriems prekybos alkoholiniais gėrimais laiko ribojimai nėra taikomi.

Savivaldybė Konkurencijos tarybai nurodė, kad prekybos alkoholiniais gėrimais laiko ribojimai minėtose patalpose buvo nustatyti pasireiškus neigiamiems prekybos alkoholiu ir jo vartojimo padariniams, ir šios aplinkybės nėra pasikeitusios.

Konkurencijos taryba taip pat išsiaiškino, kad prekybos laiko ribojimai yra taikomi tik konkrečioms prekybos patalpoms ir nėra susiję su pareiškėjo ar kito minėtose patalpose veikiančio ūkio subjekto prekybos alkoholiniais gėrimais licencija, todėl ūkio subjektai turi galimybę prekiauti alkoholiniais gėrimais minėtose patalpose nuo 8 val. iki 1 val. arba gali tą daryti kitose netoliese esančiose patalpose, kurioms prekybos laiko ribojimas nėra taikomas.

Konkurencijos tarybos vertinimu, toks prekybos alkoholiniais gėrimais laiko ribojimas konkrečiose patalpose neturi neigiamos įtakos vartotojų galimybei rinktis paslaugų teikėją, nes Palangos mieste yra daug kitų vietų, kuriose vyksta prekyba alkoholiniais gėrimais.

Įvertinusi visas aplinkybes, Konkurencijos taryba nusprendė tyrimo dėl galimo Konkurencijos įstatymo pažeidimo nepradėti, kadangi bendrovės „Via Baltica Palanga“ nurodytų faktinių aplinkybių išsamus vertinimas neatitiktų institucijos veiklos prioriteto – atlikti tyrimus, kurie reikšmingai prisidėtų prie veiksmingos konkurencijos apsaugos, ir taip užtikrinti kuo didesnę vartotojų gerovę.

Sprendimas atsisakyti pradėti tyrimą neriboja pareiškėjo teisės kreiptis į teismą dėl savivaldybės sprendimų, susijusių su prekybos alkoholiniais gėrimais laiko ribojimu.

Konkurencijos tarybos nutarimas gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui per vieną mėnesį nuo jo įteikimo arba paskelbimo institucijos interneto svetainėje www.kt.gov.lt dienos.

Atnaujinta: 2022 04 12