KONKURENCIJOS TARYBA LEIDO UAB „NOVATURAS“, UAB „BALTIC CLIPPER“ ir UAB „VESTEKSPRESS“ STEIGTI BENDRĄ ĮMONĘ
Konkurencijos taryba gruodžio 19 d. leido UAB „Novaturas“, UAB „Baltic Clipper“ ir UAB „Vestekspress" steigti bendrą įmonę, kurios 51 proc. akcijų priklausys UAB „Novaturas“, 24,5 proc. akcijų - UAB „Baltic Clipper“ ir 24,5 proc. akcijų - UAB „Vestekspress" pagal pateiktą pranešimą apie koncentraciją.
UAB „Novaturas“, UAB „Vestekspress“ ir Baltic Clipper bei su jomis susijusios įmonės vykdo kelionių organizatoriaus ar kelionių agentūros veiklas bei teikia įvairias turizmo paslaugas.
Pranešime apie koncentraciją nurodyta, kad steigiamos bendros įmonės veikla bus susijusi su turizmo paslaugų teikėjams skirtos rezervacinės sistemos, per kurią bus galima užsakyti tik apgyvendinimo paslaugas, administravimu bei platinimu. Koncentracijos dalyviai taip pat nurodė, kad atitinkamoje rinkoje jie ir toliau veiks ir naudosis steigiamos bendros įmonės rezervacine sistema savarankiškai, o steigiama bendra įmonė nevykdys kelionių agentūros ar kelionių organizatoriaus veiklos.
Įvertinusi su planuojamu bendros įmonės steigimu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis ar itin apribota konkurencija atitinkamoje rinkoje.
Konkurencijos tarybos nutarimas skelbiamas čia.
Pastabos
(1) Koncentracijos – tai atvejai, kuomet jungiasi įmonės arba viena įmonė ar fizinis asmuo, jau turintis vieno ūkio subjekto kontrolę, įgyja kito ūkio subjekto kontrolę. Kadangi dėl šių pokyčių rinkoje gali būti itin apribota veiksminga konkurencija, kontrolę įgyjantys asmenys ar besijungiančios įmonės, kurių apyvartos viršija Konkurencijos įstatyme nustatytas ribas, koncentracijos įgyvendinimui privalo gauti Konkurencijos tarybos leidimą. Konkurencijos taryba leidžia vykdyti tik tas koncentracijas, dėl kurių reikšmingai nepablogėtų konkurencijos sąlygos.
(2) Ūkio subjekto kontrolė – tai visokios iš įstatymų ar sandorių atsirandančios teisės, suteikiančios kontroliuojančiam asmeniui galimybę įgyvendinti savo sprendimus dėl kontroliuojamo ūkio subjekto ūkinės veiklos. Tokias kontrolės teises suteikia, pavyzdžiui, nuosavybės teisė į visą ar dalį ūkio subjekto turto arba teisė naudoti visą ar dalį ūkio subjekto turto, taip pat kitos teisės, kurios leidžia daryti lemiamą įtaką ūkio subjekto organų sprendimams ar personalo sudėčiai.
Atstovė viešiesiems ryšiams