BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA: TRUKDYMAS ATLIKTI TYRIMĄ – PAVOJINGAS PAŽEIDIMAS

2016 01 26

Atlikusi tyrimą Konkurencijos taryba nustatė, kad UAB „ELMELIT“ vadovas trukdė Konkurencijos tarybos įgaliotiems pareigūnams atlikti patikrinimą bendrovės patalpose. Bendrovės vadovas trukdė pareigūnams laiku gauti duomenis apie bendrovės struktūrą, darbuotojus, jų funkcijas, reikalingus efektyviam patikrinimui atlikti. Konkurencijos taryba už šį pavojingą procedūrinį pažeidimą bendrovei skyrė 19 500 eurų baudą.

Konkurencijos taryba vadovaujasi aukščiausiais įrodinėjimo standartais, todėl ūkio subjektams ar viešojo administravimo subjektams pareiškiami įtarimai turi būti pagrįsti pakankamais įrodymais. Konkurencijos tarybos atliekamų patikrinimų metu siekiame surinkti bendrovių turimos, tačiau viešai neskleidžiamos informacijos, kuri gali būti reikšminga tyrimui. Kartais patikrinimo metu surinkti įrodymai būna vieninteliai, formuojant tyrimo išvadą, todėl abiejų pusių bendradarbiavimas yra būtinas.

Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas.

LVAT ir ES Teisingumo Teismas yra išaiškinę ūkio subjektų pareigą bendradarbiauti su įgaliotais pareigūnais ir vykdyti jų reikalavimus. LVAT taip pat yra pažymėjęs, kad procedūriniai pažeidimai (pvz., informacijos neteikimas arba jos pateikimas ne laiku) yra pavojingi dėl trukdymo atliekamo tyrimo efektyvumui, o ne dėl tiesioginio konkurencijos ribojimo. Atsižvelgus į LVAT ir ESTT praktiką, vien atsisakymo teikti informaciją arba informacijos pateikimo ne laiku, pakanka pripažinti, kad UAB „ELMELIT“ nevykdė privalomų Konkurencijos tarybos įgaliotų pareigūnų reikalavimų.

Už informacijos, reikalingos tyrimui, nepateikimą ir kliudymą įgaliotiems pareigūnams atlikti patikrinimą Konkurencijos taryba turi teisę skirti baudą iki 1% metinių bendrųjų pajamų praėjusiais ūkiniais metais. Atsakomybė už  trukdymą tyrimui kyla nepriklausomai nuo to, ar įmonės veiksmais buvo padaryta kokia nors reali žala atliekamam tyrimui. 

Konkurencijos taryba 2015 metais atliko bendrovių patikrinimus 7 vykdomuose tyrimuose.

Atnaujinta: 2016 02 29