BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KONKURENCIJOS TARYBA: VEIKSMINGA KONKURENCIJOS PRIEŽIŪRA DARO TEIGIAMĄ ĮTAKĄ ŠALIES EKONOMIKAI IR JOS ŽMONĖMS

2014 05 27

Konkurencijos taryba pristato savo 2013 m. veiklos ataskaitą. Trumpoji Konkurencijos tarybos veiklos ataskaita 2014 m. pradžioje jau buvo pristatyta valstybės institucijoms, o taip pat susitikimuose su asocijuotomis verslo struktūromis bei Lietuvos savivaldybių asociacija. Šioje ataskaitoje išsamiai apžvelgiamos konkurencijos priežiūros tendencijos, baigti ir vykdomi tyrimai, teisinė aplinka bei konkurencijos kultūros sklaidos renginiai.

Jau trečius metus iš eilės Konkurencijos taryba skaičiuoja, kokią naudą Konkurencijos tarybos veikla sukuria vartotojams. Iš valstybės biudžeto 2013 m. Konkurencijos tarybos veiklai buvo skirta 4,4 mln. litų, vidutinis metinis 2011-2013 m. Konkurencijos tarybos biudžetas – 4,1 mln. litų, o sukurta vidutinė metinė tiesioginė nauda vartotojams, skaičiuojant pastarųjų trejų metų rodiklius –41,3 mln. litų. Taigi, kiekvienas į Konkurencijos tarybos veiklą investuotas litas atneša dešimt litų naudos.

Ilgametė konkurencijos teisės taikymo praktika pasaulyje ir naujausi tyrimai rodo, kad veiksminga konkurencijos priežiūra daro teigiamą įtaką šalies ekonomikai ir jos žmonėms.

„Mūsų efektyvumas išliko aukštas, nes 2013 m. pavyko pabaigti arba reikšmingai pasistūmėti atliekant kai kuriuos ilgai trunkančius tyrimus: Konkurencijos tarybos komanda pradėjo 20, tęsė 27 ir baigė 21 tyrimą. Mūsų tyrimai apima daugelį kasdienio gyvenimo sričių. Maisto produktų gamyba ir komunalinių atliekų tvarkymas, palydovinė televizija ir knygynai, alaus gamyba ir vaistų importas – į šias bei kitas sritis 2013 m. nuodugniai gilinosi Konkurencijos tarybos ekspertai. Konkurencijos tyrimai, ypač jei susiję su gerai žinomomis įmonėmis ar asociacijomis, dažnai sulaukia didelio žiniasklaidos ir suinteresuotų asmenų dėmesio. Konkurencijos tarybos pareiga – surinkti reikiamą informaciją, ją objektyviai išanalizuoti ir nustatyti, būta ar nebūta pažeidimo. Tai darydami, esame ir būsime atsparūs išorės poveikiui, o priimdami sprendimus vadovaujamės ir vadovausimės vartotojų, o ne individualių įmonių interesais.“ – sako Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas.

Konkurencijos tarybos tikslas – ne tik užtikrinti veiksmingą konkurenciją, bet ir efektyviai išnaudoti institucijos žmogiškuosius išteklius, mažinti administracinę naštą verslo bendruomenei:  nuo 2011 m. pranešimų apie koncentraciją nagrinėjimo trukmė sutrumpėjo net 12 dienų; kasmet rengiama vis daugiau seminarų, konferencijų, susitikimų su verslo bendruomene bei kitaip skatinama konkurencijos kultūra; įsigaliojo Konkurencijos įstatymo pataisos, leidžiančios įmonėms nemokėti skirtos baudos iki teismų proceso pabaigos, atsižvelgus į verslo bendruomenės pastabas ir toliau tobulinama pranešimo apie koncentraciją priėmimo ir nagrinėjimo procedūra. 2014 metams suplanuota dar daugiau susitikimų su socialiniais partneriais ir konkurencijos kultūros sklaidos renginių.

„Konkurencijos taryba galėtų veikti dar efektyviau įdiegusi elektroninius įrankius, kurie supaprastintų pranešimų apie koncentraciją ir draudžiamus susitarimus pateikimą,  leistų skelbti informaciją  atvirų duomenų pavidalu, jei 2015 m. jos veiklai būtų numatytas tinkamas  finansavimas.“ –  sako Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas.

Konkurencijos tarybos veiklos ataskaita yra skelbiama institucijos svetainės skiltyje Veikla/Metinės ataskaitos.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2015 12 17