Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

KONKURENCIJOS TARYBOS PIRMININKAS: VEIKSMINGAS KONKURENCIJOS UŽTIKRINIMAS IR PAŽEIDIMŲ PREVENCIJA, O NE BAUDŲ SKYRIMAS YRA MŪSŲ VEIKLOS TIKSLAS

2013 10 03

Šiandien, spalio 3 d., Vilniuje minima Europos konkurencijos diena. Renginio dalyvius pasveikino LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir EK viceprezidentas bei konkurencijos klausimų komisaras Joaquin Almunia. Konferencijoje taip pat dalyvauja  ES šalių konkurencijos institucijų vadovai, verslo bendrovių, akademinio pasaulio atstovai bei konkurencijos teisės praktikai.

 Globalėjantis verslas lemia platesnio nacionalinių konkurencijos priežiūros institucijų požiūrio bei labiau koordinuotų veiksmų poreikį. Europos konkurencijos diena  - tai galimybė  dalintis naujausia informacija ir susipažinti su konkurencijos teisės naujienomis bei jos taikymo praktika, žvelgiant iš europinės perspektyvos. Mažesni judriojo ryšio tarifai, naujos gairės bankininkystės sektoriui, tyrimai energetikos sektoriuje  - tai konkretūs Europos konkurencijos priežiūros institucijų veiklos rezultatai.

 Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba šiuo metu atlieka 25 tyrimus, susijusius su pačiomis įvairiausiomis gyvenimo sritimis: filmų platinimas, viešasis transportas, degalinių veikla, alaus gamyba ir pardavimas, atliekų tvarkymas, biokuro gamyba – tik dalis kasdieninės Konkurencijos tarybos veiklos sričių.

Išsamiais skaičiavimais pagrįsta analizė parodė, kad tiesioginė Konkurencijos tarybos sukurta nauda vartotojams siekia 45,72 mln. Lt per metus, kas beveik 13 kartų viršija institucijos metinį biudžetą.

„Konkurencijos taryba dažnai yra tapatinama tik su baudomis, tačiau ne baudų skyrimas, o profesionalūs tyrimai ir tų tyrimų atnešta nauda vartotojui, nuoseklus prevencinis darbas susitikimuose su žiniasklaida, verslo, teisės praktikų ir akademikų bendruomenėmis, viešai skelbiami nutarimai yra svarbiausia. Siekiame atviro ir pasitikėjimu grįsto dialogo su ūkio ir viešojo administravimo subjektais, su teisės praktikų ir akademine bendruomene, su žiniasklaida ir visais Lietuvos žmonėmis.“ – sako Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas.

Konkurencijos tarybos ekspertai rengia daug aiškinamųjų teisės aktų, jų projektus nuolat teikia viešam svarstymui, o jau parengtus teisės aktus noriai pristato verslo ir viešojo administravimo subjektams bei asociacijoms.

Šios nuoširdžios pastangos sąlygoja Europos mastu reikšmingus rezultatus ir skatina nesustoti pusiaukelėje bei dar efektyviau ginti konkurencijos principus viešojo intereso ir kiekvieno iš mūsų gerovės vardan.