Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

LEISTA ĮSIGYTI „ENIRO LIETUVA” AKCIJŲ

2005 06 16

Konkurencijos taryba posėdyje išnagrinėjo Estijoje įsikūrusios įmonės „Interinfo Baltic Oü“ pateiktą pranešimą apie koncentraciją įsigyjant 100 proc. UAB „Eniro Lietuva“ akcijų. Priimtas nutarimas leisti vykdyti minimą koncentraciją pagal pateiktą pranešimą.

Įvertinusi padėtį šios koncentracijos veikiamose rinkose, Konkurencijos taryba

vykdomą koncentraciją įvertino kaip horizontalią atitinkamoje žinynų informacijos rinkoje Lietuvoje. Koncentracijos laipsnis keičiasi, tačiau dominuojanti padėtis nebus sukuriama ar sustiprinama, o atsižvelgus į žinynų informacijos rinkos plėtros tendencijas, nesudėtingą įėjimą į rinką ir nuolat didėjančią naujų informacinių prekių pasiūlą, nebus ir itin apribojama konkurencija šioje rinkoje.

Siekdama visapusiškai įvertinti vykdomą koncentraciją, Konkurencijos taryba gali taikyti Konkurencijos įstatymo 14(1) straipsnio nuostatą, suteikiančią jai teisę koncentracijos kontrolės procedūrą taikyti savo iniciatyva. Minėtas straipsnis nurodo, kad Konkurencijos taryba gali įpareigoti ūkio subjektus teikti pranešimą apie koncentraciją ir atitinkamai taikyti koncentracijos kontrolės procedūrą, nors ir nėra viršijami Konkurencijos įstatyme nustatyti bendrųjų pajamų rodikliai, kai yra tikėtina, kad po koncentracijos galėtų būti sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar apribota konkurencija atitinkamoje rinkoje. Minimo straipsnio nuostata taip pat leidžia esant minėtoms aplinkybėms ir ūkio subjektams savo iniciatyva teikti pranešimą apie koncentraciją. Šia teise kaip tik pasinaudojo „Interinfo Baltic Oü“, pateikusi pranešimą apie koncentraciją įsigyjant 100 proc. UAB „Eniro Lietuva“ akcijų.

Atstovė viešiesiems ryšiams