Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


LVAT ATMETĖ KARTELYJE DALYVAVUSIOS BENDROVĖS SKUNDĄ

teismas.jpg

Konkurencijos taryba pagrįstai nustatė, jog bendrovės „Elmis“, „Ledevila“ ir „Vortex Capital“ sudarė kartelį viešuosiuose pirkimuose statybos ir įrengimo darbams pirkti. Tokią išvadą patvirtino Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), palikęs galioti Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) sprendimą.

LVAT atmetė „Vortex Capital“ apeliacinį skundą, kuriuo bendrovė prašė panaikinti Konkurencijos tarybos nutarimą arba sumažinti už Konkurencijos įstatymo pažeidimą skirtą 12 600 Eur baudą. Teisėjų kolegija konstatavo, kad VAAT tinkamai įvertino byloje esančius įrodymus ir 2017 m. birželio 9 d. priėmė teisėtą bei pagrįstą sprendimą. Juo buvo patvirtinta, jog Konkurencijos taryba tyrimo metu tinkamai įvertino, kad bendrovės „Elmis“, „Ledevila“ ir „Vortex Capital“ sudarė konkurenciją ribojantį susitarimą, ir pagrįstai skyrė „Vortex Capital“ nustatyto dydžio baudą.

Konkurencijos taryba tyrimą pradėjo gavusi informacijos iš Nacionalinės mokėjimo agentūros ir įtarusi, kad 2012 m. statybos ir įrengimo darbų viešajame pirkime dalyvavusios minėtos įmonės susitarė dėl kainų. Institucijos ekspertai išsiaiškino, jog trys bendrovės tarpusavyje derino komercinius pasiūlymus (įskaitant pasiūlymų kainą) ir sudarė sąlygas laimėti „Vortex Capital“. Už sudarytą konkurenciją ribojantį susitarimą Konkurencijos taryba skyrė bendrovei „Ledevila“ – 2 100 Eur, „Vortex Capital“ – 12 600 Eur baudas.

LVAT sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.