BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


LVAT IŠ NAUJO NAGRINĖS GINČĄ DĖL KONKURENCIJOS TARYBOS NUSTATYTO PAŽEIDIMO BIOKURO RINKOJE

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) dar kartą vertins, ar Konkurencijos taryba pagrįstai nustatė konkurenciją ribojantį pažeidimą biokuro rinkoje.

LVAT 2018 m. birželio 13 d. sprendimu panaikino Konkurencijos tarybos 2015 m. gruodžio 2 d. priimtą nutarimą, kuriuo institucija buvo nustačiusi, kad bendrovės „Vilniaus energija“ ir „Bionovus“ (pastarosios įmonės teisių ir pareigų perėmėja yra Estijoje registruota bendrovė „First Opportunity“) sudarė ilgalaikį išimtinio pirkimo susitarimą – „Vilniaus energija“ įsipareigojo šilumos gamyboje naudojamą biokurą pirkti tik iš „Bionovus“. Abu ūkio subjektai turėjo didelę rinkos galią, todėl šis susitarimas, Konkurencijos tarybos vertinimu, turėjo neigiamą poveikį konkurencijai ir vartotojams bei pažeidė Konkurencijos įstatymą. „Vilniaus energijai“ buvo skirta 19 004 000 Eur, o „First Opportunity“ – 3 529 000 Eur baudos.

Tąkart LVAT grąžino bylą tarybai papildomam tyrimui atlikti.

Konkurencijos taryba kreipėsi į LVAT prašydama atnaujinti procesą šioje byloje, kadangi, institucijos nuomone, teismas netinkamai išaiškino ir pritaikė teisės normas, susijusias su rinkos apibrėžimu*.

LVAT, konstatavęs, kad proceso atnaujinimo institutas yra išimtinė procedūra ir taikoma tik ypatingais atvejais, nusprendė patenkinti Konkurencijos tarybos prašymą ir atnaujinti procesą.

Vilniaus apygardos administracinis teismas 2016 m. spalio mėn. sprendimu buvo patvirtinęs Konkurencijos tarybos išvadas, kad „Vilniaus energija“ ir „Bionovus“ sudarė beveik 2,5 metų trukusį draudžiamą konkurenciją ribojantį susitarimą. 

 

*Rinkos apibrėžimas yra priemonė konkurencijos riboms tarp įmonių nustatyti ir apibrėžti, o pagrindinis jo tikslas – nustatyti konkurencijos ribojimus, su kuriais susiduria tam tikros įmonės.

Atnaujinta: 2018 12 27