BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

LVAT: KARTELIO DALYVEI „SOTĖJAI“ KONKURENCIJOS TARYBA SKYRĖ TINKAMO DYDŽIO BAUDĄ

2024 06 03

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) šiandien paskelbė, jog Konkurencijos taryba pagrįstai skyrė 40 tūkst. Eur baudą bendrovei „Sotėja“ už tai, kad ji kartu su konkurentėmis derino pasiūlymus viešuosiuose pirkimuose ir tik imitavo konkurenciją.

LVAT teisėjų kolegija atmetė „Sotėjos“ apeliacinį skundą dėl baudos dydžio ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo buvo konstatuota, kad Konkurencijos taryba tinkamai pritaikė teisės aktus, įvertino faktines tyrimo aplinkybes ir individualizavo pažeidėjai skirtą baudą, todėl nėra teisinio pagrindo ją mažinti.

„Sotėja“ neginčijo nustatyto Konkurencijos įstatymo pažeidimo aplinkybių bei fakto, kad ji su konkurentėmis sudarė draudžiamą susitarimą, tačiau kreipėsi į teismą dėl jai skirtos baudos esą netinkamo individualizavimo bei siekė įrodyti, kad skiriant sankcijas nebuvo užtikrintas vienodo požiūrio (nediskriminavimo) principas. Bendrovės argumentus atmetė tiek pirmosios instancijos teismas, tiek LVAT. Pastarojo teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

2021 m. gruodį Konkurencijos taryba nustatė, kad nuo 2016 iki 2019 m. skirtingais laikotarpiais bendrovės „Sanitex“, „Sotėja“, „Maistulis“ ir „Egilėja“, tarpininkaujant „Selnerai“, derino komercinius pasiūlymus, įskaitant kainą, 101 viešajame pirkime maisto produktams pirkti įvairioms visoje Lietuvoje veikiančioms švietimo ir socialinėms įstaigoms: lopšeliams-darželiams, darželiams, gimnazijoms, mokykloms-darželiams, sveikatos priežiūros centrams, kolegijoms, globos namams. Konkurentės viena už kitą rengė dokumentus, teikė fiktyvius pasiūlymus ir padėdavo pirkimą laimėti iš anksto sutartai bendrovei. „Sotėja“ ir „Selnera“ derino veiksmus 101 viešajame pirkime, „Sanitex“ – 90, „Maistulis“ – 49, „Egilėja“ – 8 viešuosiuose pirkimuose.

Kadangi įmonės pripažino pažeidusios Konkurencijos įstatymą ir padėjo atskleisti pažeidimo veiksmus, joms grėsusios sankcijos sumažintos nuo 15 iki 75 proc. ir skirtos tokio dydžio baudos: „Sanitex“ – 12 663 200 Eur, „Maistuliui“ – 74 600 Eur, „Sotėjai“ – 40 000 Eur, „Selnerai“ – 4700 Eur, „Egilėjai“ – 3500 Eur.

Atnaujinta: 2024 06 03