Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

LVAT NEPAKEITĖ SAVO SPRENDIMO DĖL GALIMO PAŽEIDIMO BIOKURO RINKOJE

2019 06 05
teismas22.jpg

Išplėstinė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija paliko nepakeistą prieš metus priimtą to paties teismo sprendimą grąžinti bylą Konkurencijos tarybai atlikti papildomą tyrimą dėl UAB „Vilniaus energija“ ir UAB „Bionovus“ (pastarosios bendrovės teisių ir pareigų perėmėja yra Estijoje registruota bendrovė „First Opportunity“) veiksmų, galimai ribojusių konkurenciją biokuro rinkoje.

LVAT 2018 m. birželio 13 d. panaikino Konkurencijos tarybos 2015 m. gruodžio 2 d. priimtą nutarimą, kuriuo institucija buvo nustačiusi, kad bendrovės „Vilniaus energija“ ir „Bionovus“ sudarė ilgalaikį išimtinio pirkimo susitarimą – „Vilniaus energija“ įsipareigojo šilumos gamyboje naudojamą biokurą pirkti tik iš „Bionovus“, ir grąžino bylą Konkurencijos tarybai papildomam tyrimui atlikti.

Konkurencijos taryba kreipėsi į LVAT prašydama atnaujinti procesą šioje byloje, kadangi, institucijos nuomone, teismas netinkamai išaiškino ir pritaikė teisės normas, susijusias su rinkos apibrėžimu (priemone konkurencijos riboms tarp įmonių nustatyti ir apibrėžti).

LVAT konstatavo, kad ankstesniame to paties teismo sprendime pasirinkta galimai ydinga gramatinė formuluotė galėjo būti suprasta nevienareikšmiškai, tačiau ankstesnio teismo sprendimo išvados buvo pagrįstos. Išplėstinei teisėjų kolegijai palikus galioti prieš metus priimtą to paties teismo sprendimą, Konkurencijos taryba tęs 2018 m. atnaujintą tyrimą.