Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

LVAT: PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖ VARŽĖ SĄŽININGOS KONKURENCIJOS LAISVĘ

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė Panevėžio miesto savivaldybės ir akcinės bendrovės „Panevėžio specialus autotransportas“ apeliacinius skundus ir patvirtino Konkurencijos tarybos išvadą, kad savivaldybė, paskyrusi minėtą įmonę teikti komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas, pažeidė sąžiningos konkurencijos principus.

LVAT konstatavo, kad Panevėžio miesto savivaldybė, 2014 m. gruodį sudarydama paslaugų teikimo sutartį su savo bendrove „Panevėžio specialus autotransportas“, suteikė jai monopolines teises ir panaikino konkurenciją komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų rinkoje savivaldybės teritorijoje. Savivaldybė, proteguodama savo įmonę, pažeidė Konkurencijos įstatymą, nes neužtikrino vienodų konkurencijos sąlygų ir užkirto kelią komunalinių atliekų tvarkymu užsiimti kitiems rinkos dalyviams. Nekonkurencingu būdu parinktų įmonių teikiamų paslaugų kaina ir kokybė nėra veikiama iš konkurencijos kylančios įtampos, todėl paprastai nėra tokia efektyvi.

Pareiškėjų argumentą, kad Viešųjų pirkimų tarnyba leido sudaryti vidaus sandorį ir tuo patvirtino jo teisėtumą, LVAT atmetė kaip nepagrįstą, nes toks leidimas nepaneigia savivaldybės pareigos užtikrinti sąžiningą konkurenciją, pačiai įsitikinti ir įvertinti, kad vidaus sandorio sudarymas nepažeis Konkurencijos įstatymo.

Po galutinio ir neskundžiamo LVAT sprendimo Panevėžio miesto savivaldybė privalės vykdyti Konkurencijos tarybos įpareigojimą – nutraukti komunalinių atliekų tvarkymo sutartį su bendrove „Panevėžio specialus autotransportas“.

Konkurencijos taryba primena, kad savivaldybėms už Konkurencijos įstatymo pažeidimus nuo 2017 m. pradžios gresia finansinės sankcijos.