Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBEI NEPAVYKO IŠVENGTI BAUDOS UŽ KONKURENCIJOS ĮSTATYMO PAŽEIDIMĄ

2021 11 26
teismas22.jpg

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) iš dalies tenkino Palangos miesto savivaldybės prašymą ir sumažino Konkurencijos tarybos skirtą baudą už Konkurencijos įstatymo pažeidimą, kai savivaldybė, pavedusi savo įmonei „Palangos komunalinis ūkis“ teikti pastatų administravimo, statybos darbų ir statinio projektavimo paslaugas, peržengė vidaus sandorio išimties ribas ir ribojo konkurenciją.

Konkurencijos taryba šių metų liepos 15 d. nustatė, kad 2018 m. pabaigoje savivaldybė su „Palangos komunaliniu ūkiu“ sudarė sutartį ir savo įmonei pavedė teikti įvairias paslaugas. Sudarydama sutartį savivaldybė rėmėsi vidaus sandorio, numatyto Viešųjų pirkimų įstatyme, išimtimi. Visgi, pagal minėtą sutartį savivaldybė įsigijo ir kitas, į vidaus sandorio išimtį nepatenkančias pastatų administravimo, statybos darbų ir statinio projektavimo paslaugas.

Tokiais veiksmais savivaldybė ribojo konkurenciją, nes privilegijavo savo įmonę ir nesudarė galimybių kitoms bendrovėms konkuruoti su „Palangos komunaliniu ūkiu“ dėl minėtų paslaugų teikimo. Savivaldybė buvo įpareigota sumokėti 33 750 Eur baudą ir per 3 mėn. pašalinti Konkurencijos įstatymo pažeidimą.

Šį nutarimą apskundusi Palangos miesto savivaldybė prašė teismo panaikinti skirtą finansinę sankciją. VAAT prašymą tenkino iš dalies, konstatuodamas, kad Konkurencijos taryba paskaičiuodama baudos dydį, nepagrįstai vertino, kad savivaldybė siekė apriboti konkurenciją 5 metus, todėl sumažino baudą iki 22 500 Eur.

VAAT sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.