Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

SUOMIJOS ĮMONĖS KONTROLIUOS DAR DVI LIETUVOS BENDROVES

2005 04 28

Konkurencijos taryba posėdyje išnagrinėjo ūkio subjektų pateiktus pranešimus apie koncentraciją ir priėmė nutarimus.

1. Nutarta leisti UAB „Baltvestica“ vykdyti koncentraciją įsigyjant 100 proc. UAB „Vilniaus duona plius“ akcijų pagal pateiktą pranešimą nustačius, kad ši koncentracija nekeičia koncentracijos laipsnio atitinkamose duonos ir pyrago gaminių rinkose. Dėl to nebus sukuriama ar sustiprinama dominuojanti padėtis, ar itin apribojama konkurencija atitinkamose rinkose.

UAB „Baltvestica“, plėtojančios holdingo veiklą, vienintelė akcininkė - Suomijos įmonė Vaasan & Vaasan Oy, užsiimanti kepyklų gaminių gamyba ir prekyba jais. Kaip teigia koncentracijos dalyviai, UAB „Baltvestica“, kuriai priklausė 60 proc. UAB „Vilniaus duona plius“ akcijų, įsigydama likusias akcijas ir įgydama vienvaldę kontrolę, siekia supaprastinti šios duonos ir pyrago gaminius kepančios ir jais prekiaujančios bendrovės valdymą ir plėtoti jos veiklą.

2. Fortum Power Heat Oyj - Suomijos bendrovei, kurios veiklos sritis yra šiluminės ir elektros energijos gamyba, paskirstymas ir tiekimas bei kitos su energetika susijusios paslaugos, leista vykdyti koncentraciją įsigyjant 90 proc. UAB „Suomijos energija“ akcijų pagal pateiktą pranešimą. Tuo pačiu kaip sudėtinė šios koncentracijos dalis patenkintas UAB „Suomijos energija“ prašymas leisti vykdyti koncentraciją įsigyjant 100 proc. UAB „Ekošiluma“ akcijų. Ši bendrovė gamina, tiekia ir parduoda medienos biokurą. UAB „Ekošiluma“, supirkusi malkinę medieną iš urėdijų ir privačių savininkų, taip pat lentpjūvių atraižas bei miško atliekas, jas susmulkina ir specialiu skiedrovežiu pristato į katilines.

Konkurencijos taryba nustatė, kad dėl vykdomos koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose. Koncentracijos tikslingumas, kaip nurodė jos dalyviai, yra Fortum Power Heat Oyj siekis įgijus įmonių kontrolę sukurti pagrindą plėtoti šios įmonės veiklą Lietuvoje pradėjus teikti pasiūlymus pramonės įmonėms padėti spręsti jų apsirūpinimo energetiniais resursais problemas. Ši Suomijos bendrovė - Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse veikianti energetikos kompanija, kurios pagrindinės prekės - elektra, šiluma ir garas.

Atstovė viešiesiems ryšiams