BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

SUSITIKIME SU ŽEMĖS ŪKIO AGENTŪRA – DĖMESYS NESĄŽININGOS PREKYBOS PRAKTIKOS PRIEŽIŪRAI

Konkurencijos tarybos atstovai, šiandien susitikę su Žemės ūkio agentūros prie Žemės ūkio ministerijos vadovybe, aptarė institucijų indėlį prižiūrint nesąžiningą prekybos praktiką draudžiančių teisės aktų įgyvendinimą, dalijosi gerąja patirtimi bei diskutavo apie tolesnio bendradarbiavimo galimybes.

Susitikimo metu pasidžiaugta, jog 2023 m. Seimas priėmė Konkurencijos tarybos pasiūlytas Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo (MPĮNVDĮ) pataisas, kuriomis išplėstas didiesiems prekybos tinklams tiekėju atžvilgiu taikomų draudimų sąrašas. Konkurencijos tarybos pirmininkė J. Ivanauskienė akcentavo, kad institucija nuo 2021 m. nuosekliai laikėsi pozicijos ir siūlė priimti minėtas įstatymo pataisas, kurių įsigaliojimas prisideda prie efektyvesnės tiekėjų teisių apsaugos.

Konkurencijos tarybos atstovai taip pat dalijosi gerąja praktika vykdant tiekėjų ir kitų suinteresuotų grupių šviečiamąją veiklą, pristatė Nesąžiningos prekybos praktikos vertinimo gaires, kuriose detaliai apžvelgiami teisės aktuose nustatyti prekybos tinklų draudžiami veiksmai, aptarė tiekėjams ir jų asociacijoms kasmet organizuojamų mokymų rezultatus bei dažniausiai kylančius klausimus.

Institucijų vadovai sutarė toliau bendradarbiauti užtikrinant efektyvią nesąžiningos prekybos praktikos priežiūrą, diskutavo apie rengtinus įstatymų projektus, sutarė dalintis informacija ir toliau keistis gerąja darbo patirtimi.

Priminsime, jog Konkurencijos taryba prižiūri Nesąžiningos prekybos praktikos žemės ūkio ir maisto produktų tiekimo grandinėje draudimo įstatymo (NPPDĮ) reikalavimų, kurie susiję su didžiaisiais prekybos tinklais, laikymąsi bei vykdo visapusę MPĮNVDĮ priežiūrą. Žemės ūkio agentūra  yra atsakinga už NPPDĮ įgyvendinimo priežiūrą.  

 

Atnaujinta: 2024 05 07