Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

TEISMAS ATMETĖ KARTELYJE DALYVAVUSIOS UAB „VORTEX CAPITAL“ SKUNDĄ

Vilniaus apygardos administracinis teismas patvirtino, kad Konkurencijos taryba pagrįstai nustatė, jog UAB „Elmis“, UAB LEDEVILA ir UAB „Vortex Capital“ sudarė kartelį viešuosiuose pirkimuose statybos ir įrengimo darbams pirkti.

Teismas atmetė bendrovės „Vortex Capital“ skundą, kuriuo ji prašė panaikinti Konkurencijos tarybos nutarimą arba sumažinti skirtą 12 600 Eur baudą. Pareiškėja siekė įrodyti, kad jos įvykdyto pažeidimo negalima pripažinti pavojingu ar sukėlusiu didelę žalą, todėl skirta bauda yra neproporcingai didelė. Teismas patvirtino, kad Konkurencijos taryba tyrimo metu nustatė neginčytinas faktines aplinkybes, kad minėtos įmonės sudarė konkurenciją ribojantį susitarimą, adekvačiai įvertino pareiškėjos veiksmus ir pagrįstai skyrė jai nustatyto dydžio baudą. Aplinkybės, kad šiuo metu „Vortex Capital“ direktorius ir akcininkai yra pasikeitę, teismas nevertino kaip pagrindo neskirti baudos.

Konkurencijos taryba tyrimą pradėjo gavusi informacijos iš Nacionalinės mokėjimo agentūros ir įtarusi, kad 2012 m. statybos ir įrengimo darbų viešajame pirkime dalyvavusios bendrovės „Elmis“, LEDEVILA ir „Vortex Capital“ susitarė dėl kainų. 

Tyrimo metu Konkurencijos tarybos ekspertai išsiaiškino, jog minėtos įmonės tarpusavyje derino komercinius pasiūlymus (įskaitant pasiūlymų kainą) ir sudarė sąlygas laimėti „Vortex Capital“. Už sudarytą konkurenciją ribojantį susitarimą Konkurencijos taryba skyrė bendrovei LEDEVILA – 2 100 Eur, „Vortex Capital“ – 12 600 Eur baudas.

Teismo sprendimas per vieną mėnesį nuo jo paskelbimo gali būti apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.