BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


TEISMAS PRIPAŽINO, KAD UŽ PAVOJINGĄ PAŽEIDIMĄ UAB „LUKOIL BALTIJA“ NUBAUSTA PAGRĮSTAI

2014 06 05

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė „UAB „Lukoil Baltija“ skundą, kuriuo bendrovė prašė panaikinti Konkurencijos tarybos 2013 m. balandžio 18 d. nutarimą ir pripažino, kad Konkurencijos taryba tinkamai nustatė pažeidimą ir pagrįstai paskyrė 1 177 600 Lt baudą UAB „Lukoil Baltija“ už koncentracijų nepranešus Konkurencijos tarybai ir negavus leidimo įgyvendinimą.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad UAB „Lukoil Baltija“, sudariusi jungtinės veiklos sutartį su UAB „Okseta“, 2008 m. sausio mėnesį perėmė dviejų degalinių Kaune, o 2009 m. birželio mėnesį – degalinės Klaipėdoje valdymą. Taip UAB „Lukoil Baltija“ įgijo šių degalinių kontrolę ir, pažeisdama Konkurencijos įstatymą, įgyvendino koncentracijas prieš tai nepranešusi Konkurencijos tarybai ir negavusi jos leidimo.

VAAT sprendime konstatuota, kad apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti jos leidimą iki jos įgyvendinimo. Teismas pažymėjo, kad UAB „Lukoil Baltija“ argumentai apie tai, kad įgijus teisę eksploatuoti degalines buvo perimtas ne rinkoje dalyvaujantis verslas, o tik pavienis nekilnojamas turtas, apie kurio kontrolės įgijimą neprivalu pranešti, yra nepagrįsti. Teismas pritarė Konkurencijos tarybos išvadai, kad minėtu sandoriu UAB „Lukoil Baltija“ įgijo teisę eksploatuoti degalines, kurias galėjo greitai pradėti naudoti prekybai degalais. Tai, kartu su kitomis aplinkybėmis rodo, kad UAB „Lukoil Baltija“ įgijo ir įgyvendino degalinių kontrolę, tačiau apie tai nepranešė ir negavo Konkurencijos tarybos leidimo.

Teismas taip pat pažymėjo, kad šioje byloje nagrinėjami koncentracijų priežiūros reikalavimų pažeidimai yra pavojingi pažeidimai, o Konkurencijos tarybos pareiga – vykdyti veiksmingą Konkurencijos įstatymo priežiūrą. Todėl, ūkio subjektui nepateikus pranešimo apie koncentraciją, Konkurencijos taryba neturėjo galimybės patikrinti, ar vykdant tokią koncentraciją nebus ribojama konkurencija.

Įvairių instancijų teismuose šiuo metu yra nagrinėjama 18 bylų, susijusių su Konkurencijos tarybos veikla. Šiemet paskutinės instancijos teismas jau patvirtino, kad 6 Konkurencijos tarybos sprendimai iš esmės buvo pagrįsti.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2015 12 17