Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


UAB „LUKOIL BALTIJA“ SKUNDAS DĖL KONKURENCIJOS TARYBOS VEIKSMŲ – NEPAGRĮSTAS

2014 04 01

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (toliau – LVAT) panaikino Vilniaus apygardos administracinio teismo (toliau – VAAT) 2013 m. gruodžio 12 d. nutarties dalį, ribojusią Konkurencijos tarybos galimybes tęsti tyrimą dėl galimo Konkurencijos įstatymo pažeidimo UAB „Lukoil Baltija“ įgyvendinus koncentracijas (įgijus 16 degalinių kontrolę) nepranešus Konkurencijos tarybai ir negavus leidimo.

Viešas Konkurencijos tarybos posėdis, kuriame UAB „Lukoil Baltija“ atstovai būtų turėję galimybę išsakyti savo argumentus dėl tyrimo išvadų turėjo įvykti dar 2013 m. gruodžio mėnesį, tačiau VAAT nutartis apribojo Konkurencijos tarybos veiksmus, įskaitant ir posėdžių šios bylos klausimais organizavimą.

LVAT konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas netinkamai įvertino bylos aplinkybes, o  UAB „Lukoil Baltija“ prašymas, kad būtų sustabdyti Konkurencijos tarybos veiksmai nagrinėjant galimą Konkurencijos įstatymo pažeidimą, buvo nepagrįstas. LVAT teisėjų kolegija taip pat pabrėžia, kad reikalavimo užtikrinimo priemonių taikymas turi būti adekvatus siekiamam tikslui, ir nepažeisti proporcingumo ir proceso šalių interesų pusiausvyros principų bei viešojo intereso, kurį savo veikla Konkurencijos taryba ir saugo. LVAT taip pat akcentavo, kad UAB „Lukoil Baltija“ prašymas neproporcingai apribotų Konkurencijos tarybos veiksmus, įgyvendinant Konkurencijos įstatymo priežiūrą, bei pabrėžė Konkurencijos tarybos atliekamo tyrimo ir jo užbaigimo svarbą viešojo intereso užtikrinimui.

„Ši LVAT nutartis darkart patvirtino – viešasis interesas, t.y. vartotojų gerovė, o ne konkretūs įmonių interesai yra svarbiausi. Tikiuosi, kad ūkio ir viešojo administravimo subjektai,  įtariami konkurencijos teisės pažeidimu, ateityje bendradarbiaus su Konkurencijos taryba užuot bandę vilkinti tyrimą procedūrinėmis priemonėmis“ – sako Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas.

Viešas Konkurencijos tarybos posėdis dėl galimo Konkurencijos įstatymo pažeidimo UAB „Lukoil Baltija“ įgyvendinus koncentracijas  nepranešus Konkurencijos tarybai ir negavus leidimo įvyks š.m. balandžio 14 d.

Atstovė viešiesiems ryšiams