Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


VAAT: KONKURENCIJOS TARYBA PAGRĮSTAI NUTRAUKĖ TYRIMĄ DĖL „DIGINET LTU“ VEIKSMŲ

2021 06 18
glenn-carstens-peters-npxXWgQ33ZQ-unsplash.jpg

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) atmetė bendrovės „Ober-Haus“ skundą ir pripažino, kad Konkurencijos taryba pagrįstai nutraukė tyrimą dėl nekilnojamojo turto (NT) skelbimų portalus valdančios bendrovės „Diginet LTU“ galimo piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi.

VAAT konstatavo, kad Konkurencijos taryba atliko išsamų, visapusišką bei kompleksinį tyrimą ir nenustatė, jog „Diginet LTU“ būtų piktnaudžiavusi dominuojančia padėtimi ir taikiusi nesąžiningas kainas NT skelbimų portaluose aruodas.lt, skelbiu.lt ir ntzemelapis.lt. Tokį Konkurencijos tarybos nutarimą skundusi bendrovė „Ober-Haus“, teisėjų kolegijos nuomone, nepateikė paaiškinimų, kurie paneigtų institucijos specialistų atlikto kompleksinio tyrimo duomenis ir skaičiavimus.

Priminsime, kad Konkurencijos taryba, siekdama įvertinti bendrovės „Diginet LTU“ tiek verslo, tiek privatiems klientams taikomų NT skelbimų talpinimo kainų sąžiningumą, 2019–2020 m. atliko išsamią kainodaros analizę: „Diginet LTU“ taikomas kainas palygino su konkuruojantį NT skelbimų portalą Lietuvoje valdančios įmonės taikomomis kainomis ir su analogiškas paslaugas teikiančių portalų atrinktose užsienio šalyse (Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Slovakijoje, Čekijoje) NT skelbimų kainomis. Be to, institucija rėmėsi keletu portalų lankomumo rodiklių ir pritaikė kelis skirtingus palyginamuosius standartus bei analizės metodus, kad rezultatai būtų kuo patikimesni.

Tyrimo metu gauti rezultatai neleido daryti išvados, kad „Diginet LTU“ kainos verslo klientams (NT brokeriams) ir privatiems klientams (vartotojams) yra nesąžiningos, todėl Konkurencijos taryba 2020 m. gruodį nutraukė tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi.

VAAT sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.