BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


VAAT: UAB „ŽAGARĖS INŽINERIJA” IR UAB „ROVALTRA” SUDARĖ KARTELĮ VIEŠUOSIUOSE PIRKIMUOSE

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) patvirtino, kad Konkurencijos taryba 2016 m. gruodžio 5 d. pagrįstai nustatė, kad UAB „Žagarės inžinerija” ir UAB „Rovaltra” (Bendrovės), 2014 m. dalyvaudamos UAB „Fontas LT” organizuotame viešajame pirkime technikai pirkti, derino komercinius pasiūlymus, ir teisėtai skyrė Bendrovėms baudą už sudarytą kartelinį susitarimą.

VAAT pažymėjo, kad Konkurencijos taryba tyrimo metu taikė aukštą įrodinėjimo standartą ir surinko pakankamai įrodymų apie Bendrovių neteisėtus veiksmus. VAAT pritarė Konkurencijos tarybai, kad Bendrovių konkurenciją ribojantis susitarimas, sudarytas dalyvaujant viešajame pirkime, dėl savo pobūdžio laikomas vienu sunkiausių konkurencijos teisės pažeidimu, kuris daro ypač didelę žalą visai šalies ekonomikai, todėl už tai turėtų būti baudžiama ypač griežtai.

Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą 2015 m. kovo 26 d., atsižvelgusi į Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos pateiktą informaciją apie tai, kad UAB „Fontas LT” 2014 m. pretenduodamas gauti paramą iš Europos žemės ūkio fondo, organizavo viešąjį pirkimą biomasės smulkintuvui su manipuliatoriumi pirkti, kuriame dalyvavusios Bendrovės galimai sudarė draudžiamą susitarimą.

Tyrimo metu nustatytų faktinių aplinkybių visuma bei įmonių tarpusavio susirašinėjimas patvirtino, kad viešajame pirkime dalyvavusios Bendrovės pateikė  tarpusavyje suderintus komercinius pasiūlymus ir iš anksto nustatė pirkimo laimėtoją. Sudarydamos draudžiamą susitarimą, tiriamos Bendrovės ribojo konkurenciją atitinkamoje rinkoje.

VAAT patvirtino už sudarytą kartelį viešajame pirkime technikai pirkti Konkurencijos tarybos skirtas baudas: UAB „Rovaltra“ – 70 400 Eur, o UAB „Žagarės inžinerija“ – 33 400 Eur.

VAAT sprendimas per vieną mėnesį nuo jo paskelbimo gali būti apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Atnaujinta: 2017 04 28