BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

NESUMOKĖTOS BAUDOS, SKIRTOS UŽ DRAUDŽIAMĄ SUSITARIMĄ, DALĮ IŠIEŠKOS ANTSTOLIAI

2023 11 14

Konkurencijos taryba kreipėsi į antstolius prašydama iš kosmetikos priemones gaminančios bendrovės „Oda LT“ išieškoti už draudžiamą susitarimą skirtos baudos nesumokėtą dalį ir palūkanas į valstybės biudžetą.

Šių metų liepos 27 d. Konkurencijos taryba paskelbė, kad „Oda LT“ su šešiomis odos priežiūros priemones platinančiomis įmonėmis susitarė vartotojams nepardavinėti „Odos LT“ produkcijos mažesnėmis nei gamintojos nurodytomis kainomis. Už Konkurencijos įstatymo pažeidimą iš viso buvo skirta 217 280 Eur baudų.

„Oda LT“ šį nutarimą apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui, kurio taip pat prašė sustabdyti 163 020 Eur baudos mokėjimą iki bylos išnagrinėjimo. Tokį prašymą pirmosios instancijos teismas atmetė, tačiau ginčas dėl baudos mokėjimo tebėra nagrinėjamas Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme.

Bendrovė į valstybės biudžetą yra sumokėjusi tik 13 020 Eur baudos dalį, o likusios 150 000 Eur dalies mokėjimą paprašė Konkurencijos tarybos išdėstyti per vienerius metus. Šio prašymo institucija praėjusią savaitę netenkino, kadangi tam nebuvo teisinio pagrindo.

Konkurencijos įstatymas numato, kad ūkio subjektai privalo sumokėti Konkurencijos tarybos skirtas baudas per 3 mėnesius nuo nutarimo paskelbimo institucijos svetainėje dienos arba pateikti finansų įstaigos garantiją ir (arba) draudimo įmonės laidavimo draudimą, kurie padengtų paskirtos baudos sumą. Ši prievolė galioja ir tiems ūkio subjektams, kurie apskundžia Konkurencijos tarybos nutarimus teismui.

Kadangi „Oda LT“ nepateikė finansų įstaigos suteiktos garantijos ar laidavimo draudimo, užtikrinančio 150 000 Eur baudos, kurios mokėjimo terminas pasibaigė šių metų spalio 27 d., dalies sumokėjimo, Konkurencijos taryba nusprendė kreiptis į antstolį dėl priverstinio baudos ir palūkanų išieškojimo į valstybės biudžetą. Įstatyme numatytų 6 proc. dydžio metinių palūkanų, kurios skaičiuojamos kiekvieną dieną iki bauda sumokama į valstybės biudžetą, bet ne ilgiau kaip 180 dienų, skaičiavimo terminas dar nėra pasibaigęs.

Konkurencijos tarybos nutarimai dėl kreipimosi į antstolius nėra skundžiami teismui.

Atnaujinta: 2023 11 14