Visos naujienos

Konkurencijos taryba, išnagrinėjusi Geodezijos ir kartografijos įstatymo projektą, kuriuo tam tikras paslaugas norima išimtinai patikėti valstybės įmonei, rekomendavo Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) išanalizuoti, kokią naudą dėl keičiamo reguliavimo patirs valstybė bei kokį poveikį pokyčiai turėtų ilgalaikei konkurencijai tarp ūkio subjektų.

Konkurencijos taryba kartu su Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba bei Austrijos konkurencijos institucija laimėjo atranką įgyvendinti Europos Sąjungos Dvynių programos projektą Sakartvele.

Konkurencijos taryba laimėjo atranką įgyvendinti Europos Sąjungos Dvynių programos projektą Ukrainoje. Tai bus pirmas kartas, kai Konkurencijos taryba projekte dalyvaus ne kaip jaunesnioji partnerė, o kaip pagrindinė už projekto įgyvendinimą atsakinga institucija.

Konkurencijos taryba savo iniciatyva išnagrinėjo kelių įstatymų projektus, kuriais siūloma keisti ligšiolinį vidaus sandorių reglamentavimą, ir įvertino juos kaip galinčius pažeisti konstitucinį sąžiningos konkurencijos principą. Institucija rekomenduoja Seimui nepritarti siūlomoms pataisoms.

Konkurencijos taryba kartu su Vokietijos Ekonomikos ir energetikos ministerija sėkmingai užbaigė Europos Komisijos finansuojamą Europos Sąjungos Dvynių programos projektą Ukrainoje.

Nuo teisės aktų apžvalgos iki praktinių pavyzdžių ir tyrimų vykdymo patarimų – tokie klausimai domino Ukrainos konkurencijos priežiūros institucijos atstovus, kurie lankėsi Lietuvoje sausio 21–25 d. pagal Konkurencijos tarybos vykdomą Europos Sąjungos Dvynių programos projektą.

Bendrovė „Ecoservice“ galės įsigyti 66,3 proc. „Marijampolės švaros“ akcijų ir įgyti vienvaldę pastarosios bendrovės kontrolę. Tokią koncentraciją atliekų tvarkymo sektoriuje leido vykdyti Konkurencijos taryba.

Konkurencijos taryba leido vykdyti koncentraciją bendrovėms „Civinity“ ir „Partnerystės Projektai P“ steigiant įmones „SPV 31“ ir „SPV 32“ ir netiesiogiai per jas įsigyjant po 100 proc. bendrovių „Statinių priežiūra“ ir „Dizaja“ akcijų bei įgyjant bendrąją jų kontrolę.

Ko reikia konkurencijai? Konkurentų! Iš kur jų gauti? Padidinti juridinių asmenų skaičių! Tokį atsakymą galima perskaityti prieš porą savaičių Seime užregistruotame Farmacijos įstatymo projekte. Juo siūloma: „juridinis asmuo turi teisę verstis vaistinės veikla ne daugiau kaip penkiose veiklos vietose, esančiose toje pačioje miesto...

Jaunajai kartai nereikia įrodinėti, kad veiksmingos konkurencijos naudą gauna ir verslas, ir vartotojai. Tuo įsitikino Konkurencijos tarybos ekspertai, nuo šių metų rugsėjo vedantys pamokas sostinės gimnazistams.

Per artėjančius mokslo metus Konkurencijos tarybos ekspertai ketina praverti ne vienos sostinės gimnazijos duris. Vykdant projektą „Konkurencijos taryba eina į mokyklą“, vyresnių klasių moksleiviai susipažins su veiksmingos konkurencijos principais, jos teikiama nauda vartotojams, išmoks atpažinti konkurenciją ribojančius susitarimus ir...
Kovo 20 d. baigėsi Europos Sąjungos Dvynių programos projektas Egipto konkurencijos institucijos (toliau – EKI) administraciniams gebėjimams stiprinti. Konkurencijos taryba daugiau nei dvejus metus trukusiame projekte dalyvavo kartu su partneriais iš Vokietijos konkurencijos institucijos.
Veiklos sritys
Veiklos viešinimas
Administracinė informacija
- Veiklos ataskaitos
- Veiklos planas
- Veiklos vertinimas
- Nuostatai
- Darbo užmokestis
- Paskatinimai ir apdovanojimai
- Viešieji pirkimai
- Pagrindimas dėl atsisakymo pirkti iš CPO katalogo
- Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
- Finansinių ataskaitų rinkiniai
- Ūkio subjektų priežiūra
- Tarnybiniai lengvieji automobiliai
- Projektai
- Korupcijos prevencija
- Viešųjų ir privačių interesų derinimas